Forespørgsel til statsministeren om regeringens værdipolitik.
Af Pia Kjærsgaard (DF) og Peter Skaarup (DF).
(Anmeldelse 08.10.2014. Fremme 10.10.2014. Forhandling 27.01.2015. Forslag til vedtagelse nr. V 18 af Pia Kjærsgaard (DF), Inger Støjberg (V), Simon Emil Ammitzbøll (LA) og Mai Mercado (KF). Forslag til vedtagelse nr. V 19 af Trine Bramsen (S), Camilla Hersom (RV), Karina Lorentzen Dehnhardt (SF) og Johanne Schmidt-Nielsen (EL)).
Forslag til folketingsbeslutning om ledsagelse af demente og svage ældre.
Af Liselott Blixt (DF) m.fl.
(Fremsættelse 07.11.2014).
Forslag til lov om ændring af lov om finansiel virksomhed. (Gennemførelse af solvens II- og omnibus II-direktivet).
Af erhvervs- og vækstministeren (Henrik Sass Larsen).
(Fremsættelse 21.01.2015).
Forespørgsel til erhvervs- og vækstministeren og miljøministeren om understøttelse og udbredelse af deleøkonomi.
Af Per Clausen (EL) m.fl.
(Anmeldelse 25.11.2014. Fremme 27.11.2014).
[Eventuel afstemning udsættes til tirsdag den 3. februar 2015].
Forslag til folketingsbeslutning om etablering af Center for Borgerinddragelse og Demokratiudvikling på Christiansborg.
Af Uffe Elbæk (UFG).
(Fremsættelse 19.12.2014).

DELING AF:

--:--:--
Her kan du vælge at redigere i dit klip. Det gøres ved at trykke på start og på slut, når klippet er nået til de steder du vil dele fra og til.

Du kan ogås vælge størrelse på afspiller herunder.

Størrelse på afspiller
350 × 255512 × 346768 × 490
Vælg et udsnit af videoen
START
SLUT
Klippets varighed:  
Start: 00:00:00 | Slut: 00:00:00 | Varighed: 00:00:00 | Afspiller: 0 x 0