Forslag til lov om ændring af udlændingeloven, integrationsloven og lov om Det Centrale Personregister. (Reform af international rekruttering m.v.).
Af beskæftigelsesministeren (Henrik Dam Kristensen).
(Fremsættelse 12.11.2014).
Forslag til beslutningsforslag om forbud mod maskering og heldækkende beklædning i offentligt rum
Af Martin Henriksen (DF) og Pia Kjærsgaard (DF).
(Fremsættelse 21.10.2014).
Forslag til folketingsbeslutning om opløsning af Grimhøjmoskeen i Aarhus.
Af Martin Henriksen (DF) m.fl.
(Fremsættelse 21.10.2014).
Forslag til folketingsbeslutning om ordningen for Den Europæiske Unions egne indtægter.
Af finansministeren (Bjarne Corydon).
(Fremsættelse 12.11.2014).
Forespørgsel til finansministeren om regeringens digitaliseringspolitik.
Af Pia Kjærsgaard (DF) og Karin Nødgaard (DF).
(Anmeldelse 08.10.2014. Fremme 10.10.2014).
(Eventuel afstemning udsættes til tirsdag den 25. november 2014).
Forslag til lov om ændring af sundhedsloven. (Hjælperordninger til personer med kronisk respirationsinsufficiens).
Af ministeren for sundhed og forebyggelse (Nick Hækkerup).
(Fremsættelse 06.11.2014).

DELING AF:

--:--:--
Her kan du vælge at redigere i dit klip. Det gøres ved at trykke på start og på slut, når klippet er nået til de steder du vil dele fra og til.

Du kan ogås vælge størrelse på afspiller herunder.

Størrelse på afspiller
350 × 255512 × 346768 × 490
Vælg et udsnit af videoen
START
SLUT
Klippets varighed:  
Start: 00:00:00 | Slut: 00:00:00 | Varighed: 00:00:00 | Afspiller: 0 x 0